Moda dotyka różnych dziedzin działalności człowieka – od sposobów ubierania, przez wygląd urządzeń, aż po estetykę łazienki. Najnowsze trendy nie ominęły poczciwego sedesu – a w szczególności miski do klozetu. Ten element zazwyczaj występował za muszlą klozetową, jednak coraz częściej spotyka się rozwiązania podwieszane.
Jaka jest główna funkcja misy WC?
Jest to element obecny w każdej współczesnej łazience – ma formę białego, półokrągłego zbiornika. Przechowuje on wodę przeznaczoną do spłukiwania zawartości sedesu. Zwiększa poziom higieny i usuwa nieprzyjemny zapach po wykonaniu czynności fizjologicznych.
Obecnie na rynku można spotkać misy WC o różnych konstrukcjach:
- miska bez kołnierza – posiada odrębny typ krawędzi niż rozwiązania tradycyjne. Stary typ posiadał specjalny rant zapobiegający rozlewaniu się wody w czasie spłukiwania. Misa bez kołnierza nie ma zagłębienia, które było miejscem zbierania się zanieczyszczeń, które były źródłem nieprzyjemnych zapachów i zmniejszały poziom higieny.
- misy stojące – najbardziej znane i spotykane w łazienkach na całym świecie. Bardzo łatwo je zamontować i używać na co dzień. Niestety zajmują część miejsca, które można by przeznaczyć na inne cele.
Niektóre modele mis są pokrywane powłokami hydrofobowymi, które sprawiają, że kamień trudniej osadza się na armaturze. Poza tym są znacznie oszczędniejsze w użytkowaniu – wymagają znacznie mniej wody niż inne rozwiązania.
Gdzie sprawdzi się wisząca misa do WC?
Ostatnim hitem w przypadku mis WC jest konstrukcja podwieszana. W jej przypadku instalację do spłukiwania i sam odpływ umieszcza się we wnętrzu ściany łazienki. To rozwiązanie wymaga dosyć skomplikowanych robót budowlanych, które mogą mocno ingerować w przestrzeń łazienki.
Pojedyncze misy WC ze sklepu REAHURT są instalowane na stelażach, które wiszą nad sedesem. Potrzeba do tego zastosowania solidnej podpory, która będzie w stanie utrzymać wszystkie przyłącza i elementy hydrauliczne. Jednocześnie efekt przechodzi wszelkie oczekiwania – jest odczuwalnie dużo więcej przestrzeni i swobody w używaniu łazienki.